Разлика помеѓу преработките на „12 години роб“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
(дополнување)
с
[[Категорија:Филмови засновани на вистински настани]]
[[Категорија:Филмови на Стив Меквин]]
[[Категорија:Филмови со БретБред Пит]]
[[Категорија:Филмови со Мајкл Фасбендер]]
[[Категорија:Историски филмови]]