Разлика помеѓу преработките на „Текстил“

Додаден 1 бајт ,  пред 3 години
нова страница
(нова страница)
 
(нова страница)
 
[[Податотека: DumbartonOaksTextileEuropa.jpg | thumb | Антички египетски текстил]]
[[Податотека: Simple-textile-magnified.jpg | thumb | Едноставен текстил под лупа]]
142

уредувања