Разлика помеѓу преработките на „Источнословенски јазици“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 44 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q144713 (translate me))
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{Инфокутија за јазично семејство
|name = Источнословенски јазици
|map = [[Податотека:Slavic_europe.svg|275px]]
|map_captionmapcaption = {{legend|#008000|Земји каде источнословенски јазик е национален}}
|region = [[Источна Европа]]
|familycolor = Indo-European
******* [[украински јазик]]
******* [[белоруски јазик]]
******* [[русински јазик]]
 
== Моментален статус ==
64

уредувања