Разлика помеѓу преработките на „Јованка Радичевиќ“

с
нема опис на уредувањето
с
| medaltemplates =
{{MedalOlympic}}
{{MedalSilver|[[Летни олимписки игри|Лондон 2012]]|Екипа}}
{{MedalSilver|[[2012 Summer Olympics|2012 London]]| [[Handball at the 2012 Summer Olympics – Women's tournament|Team]]}}
{{MedalCompetition|[[EuropeanЕвропско Women'sпрвенство Handballво Championshipракомет за жени|EuropeanЕвропско Championshipпрвенство]]}}
{{MedalGold|[[2012Европско Europeanпрвенство Women'sво Handballракомет за жени Championship|2012|Србија Serbia2012]]|TeamЕкипа}}
}}