Разлика помеѓу преработките на „Јованка Радичевиќ“

нема опис на уредувањето
| youthyears =
| youthclubs =
| years = 2004–20112004-2011<br />2011–20132011-2013<br />2013-2018<br />2018-
| clubs = {{Handball (w) Buducnost}}<br />{{Handball (w) Gyori Audi ETO KC}}<br />{{Handball (w) Vardar}}<br />{{Handball (w) CSM Bucuresti}}
| caps(goals) =
| nationalyears =
| nationalteam = {{flagicon|Црна Гора}} [[Женска ракометна репрезентација на Норвешка|Црна Гора]]
| nationalcaps(goals) = '''94''' (510)
| ntupdate = 4 декември 2012
| medaltemplates =
{{MedalOlympic}}
{{MedalSilver|[[2012 Summer Olympics|2012 London]]| [[Handball at the 2012 Summer Olympics – Women's tournament|Team]]}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Ракометарки на ЖРК Вардар]]
[[Категорија:Ракометарки на ЖРК ЧСМ Букурешт]]