Разлика помеѓу преработките на „Енергија“

Додадени 36 бајти ,  пред 2 години
→‎Видови енергија: Додадена содржина
(→‎Видови енергија: Додадена содржина)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(→‎Видови енергија: Додадена содржина)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
*звучна
*соларна (сончева)
*еластична.
*енергија на ветрот.
 
== Енергија и енергенси ==
1

уредување