Разлика помеѓу преработките на „Енергија“

Додадени 53 бајти ,  пред 2 години
→‎Видови енергија: Додадена содржина
(дополнување)
(→‎Видови енергија: Додадена содржина)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
*топлинска
*електрична
*звучна.
*соларна (сончева)
*еластична.
 
== Енергија и енергенси ==
Анонимен корисник