NGC 6946: Разлика помеѓу преработките

Додадени 52 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
 
== Користена литература ==
* Hirshfeld, Alan, and Roger W. Sinnott, eds., Sky Catalogue 2000.0, Vol.2, Cambridge, Massachusetts: Sky Publishing Corp. and Cambridge University Press, 1985. (3098,238)
Massachusetts: Sky Publishing Corp. and Cambridge University Press, 1985. (3098,238)
 
== Надворешни врски ==
[[Категорија:Објекти од Новиот општ каталог]]
[[Категорија:Лебед (соѕвездие)]]
[[Категорија:Арпови објекти]]