Разлика помеѓу преработките на „Јужноафриканска Република“

с
нема опис на уредувањето
с
|government_type = [[Уставна демократија]]
|leader_title1 = [[Претседател на Јужна Африка|Претседател]]
|leader_name1 = [[ЏејкобСирил ЗумаРамафоса]]
|leader_title2 = [[Потпретседател на Јужна Африка|Заменик претседател]]
|leader_name2 = [[Кхалима Мотланте]]