Разлика помеѓу преработките на „Наречница“

Додадени 40 бајти ,  пред 3 години
спојување
(спојување)
{{спојување|Роденици}}
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Наречница''', суденица, орисница, роѓеница, суѓаја е термин со кој се означувале митските битија кои ја претскажувале судбина на новороденче.
189

уредувања