Разлика помеѓу преработките на „Саед Џалили“

Додадени 284 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:سخنرانی سعید جلیلی در قصر شیرین در جمع هیئت های مذهبی سراسر کشور (جامعه ایمانی مشعر) عکس Saeed Jalili 28.jpg|алт=Саед Џалили |мини|220x220пкс|'''Саед Џалили''']]
 
'''Саед Џалили''' ([[фарси]] -سعید جلیلی е роден на {{роден на|6|септември|1956}} во [[Мешхед]], [[Иран]]). Тој е ирански [[државник]] и [[секратар]] на [[Виш совет за национална безбедност на Иран|Вишиот совет за национална безбедност]] на [[Иран]] од [[20 октомври]] [[2007]]. пред тоа секретар беше [[Али Лариџани]].
 
4

уредувања