Разлика помеѓу преработките на „Исцелител (филм)“

улоги
(преформатирање на наводи)
(улоги)
== Содржина ==
Веле ([[Благој Веселинов]]), механичар од железничко депо, немајќи пари да купи лекови, му дава на татко му Саздо ([[Анастас Тановски]]) колач направен од украдена марихуана за да му ги ублажи болките од рак, меѓутоа е притиснат од криминалците што си ја бараат дрогата назад и соседите-душкала, кои во него гледаат нова надеж, исцелител.<ref name="милениум">{{цитирана веб страница|url=http://kinomilenium.mk/iscelitel/|title=Градско кино Милениум: Исцелител|language=македонски|accessdate=2018-01-29}}</ref>
== Улоги ==
*[[Благој Веселинов]] - Веле
*[[Анастас Тановски]] - Саздо
*[[Аксел Мехмет]] - Џем
*[[Александар Микиќ]] - Мрсни
*[[Мирослав Петковиќ]] - Коки
*[[Диме Илијев]] - Тоде
*[[Симона Димковска]] - Јана<ref name="imdb"/>
 
== Наводи ==