Разлика помеѓу преработките на „Тег (маглина)“

Додадени 50 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
* [http://vizier.u-strasbg.fr/viz-bin/VizieR-S?NGC%206853 NGC 6853], VizieR.
* [http://ned.ipac.caltech.edu/cgi-bin/nph-objsearch?objname=NGC%206853 NGC 6853], NASA Extragalactic Database.
 
 
{{Месјеови објекти}}
[[Категорија:Објекти во соѕвездието Лисица]]
[[Категорија:Месјеови објекти]]
[[Категорија:Орионски Крак]]