Разлика помеѓу преработките на „Ѕвезден облак во Стрелец“

с
(Создадена страница со: {{Инфокутија Ѕвездено јато| | name = Месје 24 | image = Податотека:Caustiche.jpg|2...)
 
 
== Надворешни врски ==
{{рвр|Sagittarius Star Cloud}}
* [http://messier.seds.org/m/m024.html Месје 24] — SEDS
* {{нмс|last=Merrifield|first=Michael|title=M24 — Ѕвезден облак во Стрелец|url=http://www.deepskyvideos.com/videos/messier/M24_sagittarius_star_cloud.html|work=Deep Sky Videos|publisher=Брејди Харан}}