Анѓелко Вулетиќ: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ред 3:
| image =
| birth_date = {{birth date|1933|02|06|df=y}}
| birth_place = {{flagicon|Босна и Херцеговина}}[[Требимља]] кај [[Требиње]]), [[БиХ]], [[Кралство Југославија]]
| death_date =
| death_place =
13.891

уредување