Разлика помеѓу преработките на „Анѓелко Вулетиќ“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
| name = Анѓелко Вулетиќ
| image =
| birth_date = {{birth date|1933|06|02|06|df=y}}
| birth_place = {{flagicon|Босна и Херцеговина}}[[Требимља]] кај [[Требиње]]), [[БиХ]], [[Кралство Југославија]]
| death_date =
12.761

уредување