Спортска Сала Јасмин: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Салата истотака се користи за концерти и натпреварите на [[ГРК Кавадарци]] во [[Ракомет]].<ref>http://europeancup.eurohandball.com/chc/men/2010-11/match/3/030/HC+VV+Tikvesh+06+-+KS+%22Azoty-Pulawy%22</ref>
==Настани==
* [[Куп на Македонија во кошарка 1998]]
* [[Куп на Македонија во кошарка 2008]]
* [[2010/11 БИБЛ сезона|Балканска Лига]] - Фајнал Фор 2011<ref>http://www.bgbasket.com/en/hall.php?id=70</ref>
* Квалификации 2016 година за [[Европско првенство во кошарка 2017|Евробаскетот 2017]]
* [[Куп на Македонија во кошарка 2017]]
* [[Куп на Македонија во кошарка 2018]]
 
==Галерија==
<gallery>
Податотека:Makedonija - Luksemburg kosarka (Sala Jasmin 2016).jpg|Кошаркарската репрезентација на Македонија против Луксембург
</gallery>
 
== Наводи ==