Разлика помеѓу преработките на „Дирк Кајт“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
|years3 = 2006–2012 |clubs3 = [[ФК Ливерпул|Ливерпул]] |caps3 = 208 |goals3 = 51
|years4 = 2012–2015 |clubs4 = [[ФК Фенербахче|Фенербахче]] |caps4 = 95 |goals4 = 26
|years5 = 2015– |clubs5 = [[ФК Фејенорд|Фејенорд]] |caps5 = 6163 |goals5 = 2831
|nationalyears1 = 2004–2014 |nationalteam1 = [[Фудбалска репрезентација на Холандија|Холандија]] |nationalcaps1 = 104 |nationalgoals1 = 24
|pcupdate = 20 April 2017
12.580

уредувања