Разлика помеѓу преработките на „Дирк Кајт“

Одземени 80 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
|currentclub = [[ФК Фејенорд|Фејенорд]]
|clubnumber = 7
|position = [[Напад (фудбал) напаѓач/ офанзивен везист]]
|position = [[Forward (association football)|Forward]] <br> [[Forward (association football)#Winger|Winger]] <br> [[Forward (association football)|Attacking midfielder]]
|youthyears1 = 1985–1998
|youthclubs1 = [[Квик Бојс]]
12.624

уредувања