Переслављ Залески: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Переславл-Залески на Переслављ-Залески)
сНема опис на уредувањето
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Переславл-Переслављ Залески''' ({{lang-ru|Пересла́вль-Зале́сский}}) е град во [[Јарославска област|Јарославската област]], [[Русија]].
 
{{Русија-гео-никулец}}
 
{{Градови во Јарославска област}}
{{Златен прстен}}
{{Русија-гео-никулец}}
 
[[Категорија:Градови во РусијаЈарославската област]]