Тихоокеанска дивизија (НБА): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: fr:Division Pacifique)
Нема опис на уредувањето
===Прваци на пацифичката дивизија===
 
* 2001: [[Лос Анџелес Лејкерс]]
* 2002: [[Сакраменто Кингс]]
* 2003: [[Сакраменто Кингс]]
* 2004: [[Лос Анџелес Лејкерс]]
* 2005: [[Феникс Санс]]
* 2006: [[Феникс Санс]]
691

уредување