Централна дивизија (НБА): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: fr:Division Centrale)
Нема опис на уредувањето
*[[Чикаго Булс]]
 
===Прваци на Централната дивизија===
 
* 2001: [[Милвоки Бакс]]
* 2002: [[Детроит Пистонс]]
* 2003: [[Детроит Пистонс]]
* 2004: [[Индијана Пејсерс]]
* 2005: [[Детроит Пистонс]]
* 2006: [[Детроит Пистонс]]
* 2007: [[Детроит Пистонс]]
* 2008: [[Детроит Пистонс]]
{{Шаблон:НБА}}
[[Категорија:Национална Кошаркарска Асоцијација]]
691

уредување