Разлика помеѓу преработките на „Детроит Пистонс“

Додадени 24 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
с
Во летото пред новата сезона 2008/2009, менаџерот на Детроит, Џо Думарс, најави дека нема „свети крави“ на неовиот тим, и ќе проба да размени еден или повеќе играчи за да го подобри тимот, кој веќе три години по ред, губи во финалето на [[Источна Конференција НБА|Источната Конференција]].
 
{{Шаблон:НБА}}
 
[[Категорија:НБА Тимови]]
691

уредување