Разлика помеѓу преработките на „Јохан Штраус (татко)“

с
Отстрането уредувањето на 77.29.235.34 (разговор), вратено на последната верзија на 77.29.135.169
с (Отстрането уредувањето на 77.29.235.34 (разговор), вратено на последната верзија на 77.29.135.169)
Ознака: Отповикување
 
[[Категорија:Австриски композитори]]
[[Категорија:Родени во 1804 година]]
[[Категорија:Починати во 1849 година со Илија Балџиев]]