Разлика помеѓу преработките на „Јохан Штраус (татко)“

нема опис на уредувањето
[[Категорија:Австриски композитори]]
[[Категорија:Родени во 1804 година]]
[[Категорија:Починати во 1849 година со Илија Балџиев]]
Анонимен корисник