Разлика помеѓу преработките на „Лисици“

Додаден 1 бајт ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
*[[Vulpes galaticus]] — (Ginsburg, 1998, [[плиоцен]], Европа)
*[[Vulpes praecorsac]] — (Kormos, 1932, просечната [[плеистоцен]], Европа)
 
*[[Vulpes praeglacialis]] — (Kormos, 1932, почетокот-просечната [[плеистоцен]], Европа)
*[[Vulpes riffautae]] — (Bonis et al., 2007, крајот [[миоцен]] Африка)
Анонимен корисник