Разлика помеѓу преработките на „Јужнокинеско Море“

с
нема опис на уредувањето
с (додадена Категорија:Мориња во Малезија користејќи го HotCat)
с
{{Список на мориња}}
{{Мориња на Филипините}}
{{Водни површини во Индонезија}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Мориња во Азија]]
[[Категорија:Мориња во Тихиот Океан]]