Разлика помеѓу преработките на „Милош Теодосиќ“

с
нема опис на уредувањето
с (лоша инфокутија)
с
 
'''Милош Теодосиќ''' ([[српски јазик|српски]]:Милош Теодосић), роден на 19 март 1987 година во [[Ваљево]]) е [[Срби|српски]]] [[Кошарка|кошаркар]] [[организатор на игра|плејмејкер]] на [[Лос Анџелес Клиперс]] во [[НБА]].
 
Тој бил шест пати избран во Идеалниот тим на Евролигата, и бил прогласен за МВП на [[Евролига|Евролигата]] во 2010 година.<ref>{{cite web|url=http://www.fiba.com/basketballworldcup/2014/Milos-TEODOSIC|title=Teodosic, Miloš|publisher=FIBA.com|accessdate=18 August 2015}}</ref><ref>{{cite web|url=http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=JDR|title=Teodosic, Miloš|publisher=EUROLEAGUE.net|accessdate=18 August 2015}}</ref>