Разлика помеѓу преработките на „Милош Теодосиќ“

Додадени 346 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
* [[Евролига шампион]] ([[Евролига2015–16|2016]])
* [[најдобар играч на Евролига|Евролога МВП]] (2010)
* 3× [[All-EuroLeagueИдеален Teamтим на Евролига|All-EuroLeagueИдеален Firstтим Teamна Евролига]] ([[2009-10 EuroleagueЕвролига|2010]], [[2014–15 EuroleagueЕвролига|2015]], [[2015–16 EuroleagueЕвролига |2016]])
* 3× [[All-EuroLeagueИдеален Teamтим на Евролига|All-EuroLeagueИдеален втор тим Secondна TeamЕвролига]] ([[2011-12 EuroleagueЕвролига|2012]], [[2012-13 EuroleagueЕвролига|2013]], [[2016-17 EuroLeague|2017]])
* 6× [[VTB United League]] champion ([[2011–12 VTB United League|2012]]–[[2016–17 VTB United League|2017]])
* 2× [[VTB United League Playoffs MVP]] ([[2013–14 VTB United League|2014]], [[2015–16 VTB United League|2016]])
* 2× [[Руска кошаркарска професионална лига|Шампион]] ([[Руска кошаркарска професионална лига 2011–12 |2012]], [[2012–13 Руска кошаркарска професионална лига|2013]])
* 2× [[Russian Professional Basketball League|PBL champion]] ([[2011–12 Russian Professional Basketball League|2012]], [[2012–13 Russian Professional Basketball League|2013]])
* 2× [[GreekРадивоје Basketball CupКораќ|GreekСрпски Cupкуп]] winnerпобедник (2010, 2011)
* 2× [[GreekГрчки Basketballкошаркарски Cupкуп MVPМВП|GreekГрчки CupКуп MVPМВП]] (2010, 2011)
* 2× [[RadivojРадивоје Korać CupКораќ|SerbianСрпски Cupкуп]] winnerпобедник (2005, 2007)
* [[FIBA Europe Player of the Year]] (2010)
* [[Euroscar|Euroscar Player of the Year]] (2016)
* [[FIBA Europe Under-20 Championship]] MVP ([[2007 FIBA Europe Under-20 Championship|2007]])
* [[Српски кошаркар на годината|Српски кошаркар на годината]] (2016)
* [[Serbian Basketball Player of the Year|Serbian Player of the Year]] (2016)
| medaltemplates =
{{MedalSport|Men's basketball}}
13.463

уредувања