Милош Теодосиќ: Разлика помеѓу преработките

Додадени 74 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| image_size =
| caption = Теодосиќ со [[КК Олипијакос|Олипијакос]] во 2009
| position = [[организатор на игра]] / [[Бек (кошарка)|бек поентершутер]]
| height_ft = 6
| height_in = 5
| bbr = teodomi01
| highlights =
* [[EuroLeagueЕвролига championшампион]] ([[2015–16 EuroleagueЕвролига2015–16|2016]])
* [[најдобар играч на Евролига|Евролога МВП]] (2010)
* [[EuroLeague Season MVP|EuroLeague MVP]] (2010)
* 3× [[All-EuroLeague Team|All-EuroLeague First Team]] ([[2009-10 Euroleague|2010]], [[2014–15 Euroleague|2015]], [[2015–16 Euroleague|2016]])
* 3× [[All-EuroLeague Team|All-EuroLeague Second Team]] ([[2011-12 Euroleague|2012]], [[2012-13 Euroleague|2013]], [[2016-17 EuroLeague|2017]])
13.600

уредувања