Разлика помеѓу преработките на „Антички Македонци“

с
Отстрането уредувањето на 2A02:587:3A07:3600:C1D7:7498:4F7A:703A (разговор), вратено на пос...
с (Отстрането уредувањето на 2A02:587:3A07:3600:C1D7:7498:4F7A:703A (разговор), вратено на пос...)
Ознака: Отповикување
{{НГТ}}
[[Податотека:Ancient Macedonian Symbol.jpg|thumb|right|250px|Шеснаесет-зрачното сонце со кралската розета во сончевата топка - симбол на античките Македонци и античкото Македонско кралство]]
[[Податотека:Route of Karanos to establish his own kingdom.png|thumb|250px|Еден од претпоставените патишта на [[Аргеади]]те -основоположници на македонското Кралство, од [[Аргос]] во [[Пелопонез]], до [[Македонија]].]]