Разлика помеѓу преработките на „Канарски Острови“

нема опис на уредувањето
с
| [[Официјален јазик]] || [[Шпански јазик|Шпански]]
|-----
| Главен град || [[Санта Круз де Тенерифе]] <br /> [[Лас Палмас де Гран Канариа ]]
|-----
|}
13.176

уредувања