Разлика помеѓу преработките на „Недела“

Додадени 343 бајти ,  пред 2 години
* „Неделен роб“ (''Sunday's Slave'') - песна на рок-групата „[[Ник Кејв енд д бед сидз]]“ (''Nick Cave and the Bad Seeds'') од 1988 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=-9sB1y--Uno&index=8&list=PLW5_8eogYFDOTINdGARLtB4xQY56x3Wy1 YouTube, Nick Cave and the Bad Seeds - Sunday's Slave (пристапено на 1.11.2017)]</ref>
* „Неделно утро“ (''Sunday morning'') - песна на американската група „[[Марун 5]]“ од [[2002]] година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=S2Cti12XBw4 Maroon 5 - Sunday Morning - YouTube (пристапено на 29.11.2016)]</ref>
 
===Недела како тема во филмот===
* „Црна недела“ (''Black Sunday'') - американски [[филм]] во режија на [[Џон Франкенхејмер]] од 1977 година.<ref>[https://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=2&datum=2018-01-21 HRT (пристапено на 21.1.2018)]</ref>
 
== Наводи ==