Разлика помеѓу преработките на „Џон Адамс“

Додаден 51 бајт ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Инфокутија за претседател
| име = Џон Адамс<br />''John Adams''
[[Категорија:Родени во 1735 година]]
[[Категорија:Починати во 1826 година]]
[[Категорија:Членови на Американското филозофско друштво]]