Разлика помеѓу преработките на „Градина на исчезнатиот во акција“

с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Преместване на 3 междуезикови препратки към Уикиданни, в d:q2916596.)
с
{{викификација}}
{{Coord|31|46|29.97|N|35|10|40.86|E|region:IL_type:mountain|display=title}}
[[FileПодатотека:גן הנעדרים - הר הרצל 1.jpg||thumb|650px|rightмини|Одборот на имиња]]
 
'''Градина на исчезнати во акција''' ('''на {{lang-he|גן הנעדרים = The Garden of the Missing / Garden of the Missing in Action'''הנעדרים‎}}) е спомен градина во [[Херцелска Гора]] во [[Ерусалим]]. Таа се наоѓа на гробиштата во Националниот војската и полицијата. Градината е посветена на [[Исчезнати во акција]], кој погреб местото е познато од 1914 до денес, а исто така привремена споменикот на непознатиот војници планира да се пресели во Националниот Спомен сала кој ќе биде отворен во 2017 година во близина. Спомен вклучува имиња на еврејски и не-еврејски војници и офицери кои се служел во израелската армија и израелската полиција. основана во 1954 година кратко време по древната Еврејска пештера е откриена во близина на пример: Недостасува дел и стана градина на исчезнатите во 2004 година градината е меѓу кои и "празни гробови" со спомен-плоча со сите имиња на "Недостасува во акција "веднаш до споменикот на плоштад.
[[File:גן הנעדרים - הר הרצל 1.jpg||thumb|650px|right|Одборот на имиња]]
'''Градина на исчезнати во акција''' ('''גן הנעדרים = The Garden of the Missing / Garden of the Missing in Action''') е спомен градина во [[Херцелска Гора]] во [[Ерусалим]]. Таа се наоѓа на гробиштата во Националниот војската и полицијата. Градината е посветена на [[Исчезнати во акција]], кој погреб местото е познато од 1914 до денес, а исто така привремена споменикот на непознатиот војници планира да се пресели во Националниот Спомен сала кој ќе биде отворен во 2017 година во близина. Спомен вклучува имиња на еврејски и не-еврејски војници и офицери кои се служел во израелската армија и израелската полиција. основана во 1954 година кратко време по древната Еврејска пештера е откриена во близина на пример: Недостасува дел и стана градина на исчезнатите во 2004 година градината е меѓу кои и "празни гробови" со спомен-плоча со сите имиња на "Недостасува во акција "веднаш до споменикот на плоштад.
 
и привремени споменик на [[Споменик на незнајниот војник|непозната војници]], кој се планира да се пресели во Националниот Спомен сала, која е изградена на влезот на гробишта.