Томас Вермален: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| years2 = 2004–2005 | clubs2 = → [[РКЦ Валвајк]] (позајмен) | caps2 = 13 | goals2 = 2
| years3 = 2009–2014 | clubs3 = [[ФК Арсенал|Арсенал]] | caps3 = 110 | goals3 = 13
| years4 = 2014– | clubs4 = [[ФК Барселона|Барселона]] | caps4 = 1618 | goals4 = 1
| years5 = 2016–2017 | clubs5 = → [[ФК Рома|Рома]] (позајмен) | caps5 = 9 | goals5 = 0
| nationalyears1 = 2002–2003 |nationalteam1 = [[Belgium national under-18 football team|Белгија 18]] |nationalcaps1 = 5 |nationalgoals1 = 0
13.641

уредување