Разлика помеѓу преработките на „Лика“

Додаден 41 бајт ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
с
| population_blank1 = 1.19%
| population_blank2_title = Етнички групи
| population_blank2 = [[Хрвати]] 84.15%{{Clear}}[[Хрватски срби|Срби]] 13.65% <ref>{{Croatian Census 2011|E|09}}</ref>
| population_demonym = Личани
| population_note =
12.863

уредувања