Разлика помеѓу преработките на „Лика“

Додадени 26 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
с
| settlement_type = [[Историски регион]]
| image_map = Croatia-Lika.png
| map_caption = ApproximateПриближен regionрегион ofна LikaЛика withinво CroatiaХрватска
| coordinates =
| subdivision_type = Земја
12.863

уредувања