Разлика помеѓу преработките на „Лика“

Додаден 31 бајт ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| population_footnotes =
| population_density_km2 = auto
| population_blank1_title = TotalВкупно % ofод Хрватска Croatia
| population_blank1 = 1.19%
| population_blank2_title = EthnicЕтнички groupsгрупи
| population_blank2 = [[Хрвати]] 84.15%{{Clear}}[[Хрватски срби|Срби]] 13.65%
| population_demonym = Личани
12.857

уредувања