Разлика помеѓу преработките на „Александар I Батенберг“

нема опис на уредувањето
с
| name = Александар I Батенберг
| title = кнез на Бугарија
| image = [[Податотека:Alexander-von-Battemberg.jpg|200px]]
| caption =
| reign = [[26 јуни]], [[1879]] - [[7 септември]], [[1886]]