Разлика помеѓу преработките на „Милош Обреновиќ“

нема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-. август + август))
|name = Милош Обреновиќ I
|title = кнез на Србија
|image =[[Податотека:MilosObrenovic 1848.jpg|200px]]
|caption =<small>Портретот на Милош Обреновиќ е дело на австрискиот сликар Мориц М. Дафингер. Насликан околу 1848 г. и се наоѓа во Народниот музеј во Белград</small>
|reign =[[1815]]−[[1839]] год.