Разлика помеѓу преработките на „Петар Петровиќ-Његош“

нема опис на уредувањето
(#1Lib1Ref)
| name = Петар II Петровиќ Његош
| title = владика на Црна Гора
| image = [[Податотека:Petar II Petrovic-Njegos.jpg|200px]]
| caption =
| reign = [[1832]]-[[1851]]
| coronation =