Разлика помеѓу преработките на „Генетски изменет организам“

Бришење на "GloFish.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на JuTa поради: [[:c:COM:OTRS...
(Бришење на "GloFish.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на JuTa поради: [[:c:COM:OTRS...)
[[Податотека:GloFish.jpg|мини|десно|220п|GloFish - риба, првото генетски модифицирано животно продадено како милениче]]
[[Податотека:Zebrafisch.jpg|мини|Природен изглед на риба без генетско инженерство]]
[[Податотека:ChimericMouseWithPups.jpg|мини|Лабараториски глувци со изменети гени]]