Разлика помеѓу преработките на „Исцелител (филм)“

с
нема опис на уредувањето
(дополнување)
с
'''Исцелител''' ([[англиски]] назив: ''Secret Ingredient'', ''Тајната состојка'') — македонски [[филм]], во [[режија]] на [[Ѓорче Ставрески]], кој е истовремено и [[сценарист]] и [[продуцент]] на филмот, како и монтажер на звукот. Камерман е Дејан Димески, а монтажата е дело на Мартин Иванов. За меѓународната дистрибуција на филмот била задолжена француската агенција ''Wide''.<ref>Ѓорѓи Јаневски, „Исцелител - Одблиску со Ѓорче Ставрески“, ''Економија и бизнис'', година 20, број 234/235, декември 2017/јануари 2018, стр. 105.</ref> Главните улоги ги играат: [[Благој Веселинов]] и [[Анастас Тановски]].<ref name="imdb">{{цитирана веб страница|url=http://www.imdb.com/title/tt7610008/|title=Исцелител (2017)|language=англиски|accessdate=2017-11-26}}</ref> Ре
 
==За филмот==