Орман (Петричко): Разлика помеѓу преработките

с
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Кавракирово на Орман (Петричко) презапишувајќи врз пренасочување)
 
== Иселеништво ==
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
 
[[Категорија:Општина Петрич]]
[[Категорија:Села во Пиринска Македонија]]