Разлика помеѓу преработките на „Хондурас“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
→‎Етимологија: Исправена грешка при пишување
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
(→‎Етимологија: Исправена грешка при пишување)
Ознаки: Мобилно уредување Уредување од мобилен извршник
== Етимологија ==
 
[[Шпанци]]те ималаимале различни термини со кои ја означувале територијата која денес е позната како ''Хондурас''.
 
 
Анонимен корисник