Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска репрезентација на Грција“

нема опис на уредувањето
(Н)
 
'''Фудбалска репрезентација на Грција''' е национална [[фудбал]]ска екипа што ја претставува [[Грција]], кој е под водство на [[Фудбалска федерација на Грција]] (Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία).
 
== Наводи ==
{{reflist|30em}}
 
== Надворешни врски==
{{Commonscat|Greece national football team}}
* [http://www.epo.gr/Home.aspx?a_id=256 Фудбалска федерација на Грција — званичан сајт]
* [http://www.rsssf.com/tablesg/grk-intres.html Мечеви на Фудбалска репрезентација на Грција]
* [http://www.fifa.com/associations/association=gre/ Грција на сајту FIFA.com]
* [http://www.uefa.com/memberassociations/association=gre/index.html Грција на сајту UEFA.com]
 
{{UEFA teams}}
172

уредувања