Разлика помеѓу преработките на „Бас-гитара“

Додадени 46 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: ka:ბას-გიტარა Менува: pt:Baixo elétrico
с (Бот Додава: af:Baskitaar)
с (Бот Додава: ka:ბას-გიტარა Менува: pt:Baixo elétrico)
[[it:Basso elettrico]]
[[ja:エレクトリックベース]]
[[ka:ბას-გიტარა]]
[[ko:베이스 기타]]
[[ksh:E-Bass]]
[[no:Bassgitar]]
[[pl:Gitara basowa]]
[[pt:Baixo elétrico]]
[[ro:Chitară bas]]
[[ru:Бас-гитара]]
46.384

уредувања