Сони Колбрели: Разлика помеѓу преработките

Одземени 45 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
:[[Гран Премио ди Лугано]] (2016)
:[[Тре Вали Варезине]] (2016)
| updated = 7 октомвријануари 20172018
}}
 
=== Распоред на резултатите на големите трки ===
 
{| class="wikitable plainrowheaders"
{| cellpadding="3" cellspacing="0" border="1" style="font-size: 95%; border: #aaa solid 1px; border-collapse: collapse;"
|- style="background:#eee;"
!Голема трка
!2012
!2013
!2014
!2015
!2016
|-
! scope="col" | [[Голема трка (велосипедизам)|Голема трка]]
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Џиро д’Италија|Џиро]]'''
! scope="col" | 2012
! scope="col" | 2013
! scope="col" | 2014
! scope="col" | 2015
! scope="col" | 2016
! scope="col" | 2017
|- style="backgroundtext-align:#eeecenter;"
|! stylescope="text-align:left; background:#efefef;row" | [[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Генерален пласман на Џиро д’Италија|Џиро]]'''
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2012|100]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2013|89]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2015|100]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2016|95]]
|-
|- style="text-align:center;"|—
|! stylescope="text-align:left; background:#efefef;row" | [[Податотека:Jersey yellow.svg|20п|link=Генерален пласман на Тур де Франс]] '''[[Генерален пласман на Тур де Франс|Тур]]'''
| style="text-align:center;"|—
|—
| style="text-align:center;"|—
|—
| style="text-align:center;"|—
|—
| style="text-align:center;"|—
|—
| style="text-align:center;"|—
|-
| style="text-align:center;"|[[Тур де Франс 2017|122]]
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Вуелта а Еспања|Вуелта]]'''
|- style="text-align:center;"|—
|! stylescope="text-align:left; background:#efefef;row" | [[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Генерален пласман на Вуелта а Еспања|Вуелта]]'''
| style="text-align:center;"|—
|—
| style="text-align:center;"|—
|—
| style="text-align:center;"|—
|—
| style="text-align:center;"|—
|—
|—
|—
|}