Разлика помеѓу преработките на „Свети Паисиј Хилендарски“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за личност |
име=Св. Паисиj Хилендарски|
портрет=Паисий ХиляндарскиХилендарски.jpg|
опис=Бугарски преродбеник и историчар|
наставка= |